Öğretmen İş İlanı l Öğretmen Arayan

Öğretmen Arayanlar

Öğretmen Elemanı iş ilanı mı arıyorsunuz. İstanbul ve tüm şehirlerde tek noktadan kolayca Öğretmen Elemanı iş ilanları. Üyeliksiz, formsuz hemen başvuru. Beklemeyin! Zaman kaybetmeyin. Şimdi ara, aradığın işe hemen başla.

Bugünkü Öğretmen iş ilanları

Direksiyon Öğretmeni - Küçükçekmece

Direksiyon Öğretmeni – Küçükçekmece

Küçükçekmece ve Başakşehir’deki Sürücü Kurslarımıza Usta Öğreticiler arıyoruz. İstanbul Küçükçekmece ve Başakşehir’de direksiyon öğretmeni arayan […]

Matematik Öğretmeni

Matematik Öğretmeni – Ankara

Okulumuza “Matematik Öğretmeni” aranıyor. Ankara Ankara Matematik Öğretmeni iş ilanı Ankara’da çalışacak Matematik Öğretmeni arayan […]

Acele İngilizce Öğretmeni İş İlanları | Yenimahalle

Gölge Öğretmen – İzmir

İzmir’de 13 yaşında otizmli kızım için çocuk gelişim mezunu Gölge Öğretmen arıyorum.   İzmir’de çalışacak […]

Öğretmen İş İlanları

İngilizce ve Fen Öğretmeni

Ortaokul müfredatına hakim İngilizce ve Fen Öğretmeni alınacaktır.   Eğitim Kurumunda çalışacak İngilizce ve Fen […]

Her Branştan Öğretmen - Beşiktaş

Her Branştan Öğretmen – Beşiktaş

İstanbul Beşiktaş’ta bulunan okulumuz için; Her Branştan Öğretmenler alınacaktır. Detaylı CV’lerinizi aşağıdaki mail adresine yollayabilirsiniz Eğitim […]

halkla iliskiler elemani is ilani

Yurt Yöneticisi İş İlanı

Yurtlarımıza 4 Yıllık Üniversite Mezunu Bay – Bayan Yönetici aranmaktadır. Eğitim sektöründe çalışmak üzere yurt […]

Eğitim Ögrenim İş İlanları

Eğitim ve Öğretim sektörü işleri ve kariyerleri

Eğitim ve Öğretim sektörü, çocukların ve yetişkinlerin eğitimi ve belirli konu konularının veya becerilerin öğretimi ile ilgilenen tüm meslekleri kapsar.

Eğitim ve öğretim sektöründe çalışan profesyoneller (örneğin öğretmenler, profesörler, öğretmenler, eğitmenler ve eğitmenler), çok çeşitli alanlarda ve disiplinlerde bireysel veya grup temelli kurslar, dersler veya eğitim oturumları şeklinde öğretim ve koçluk sağlar. Matematik, fen, edebiyat, yabancı diller, müzik, sanat ve bilgi teknolojisi gibi skolastik konuların yanı sıra spor, profesyonel ve mesleki çalışmalar, fotoğrafçılık, yoga- ve daha pek çok başka konu da dahildir.

Öğretmenlerin ve eğitimcilerin amacı, öğrencilerin hayal güçlerini ve meraklarını harekete geçirerek öğrenmeyi teşvik etmek ve kolaylaştırmak ve öğrencilerin bilişsel, sosyal, duygusal ve fiziksel becerilerini geliştirmektir.

Okul öncesi ve anaokullarındaki öğretim asistanları ve çocuk bakım çalışanlarından ve bebek, ilk ve orta okullardaki öğretim personelinden, ileri, yüksek ve yetişkin eğitiminde çalışan profesörlere, öğretim görevlilerine, öğretmenlere ve eğitmenlere kadar- tabii ki fitness eğitmenlerini unutmadan ve küçük çocuklar, gençler ve yetişkinler için spor koçları- eğitim ve öğretim uzmanları gerçekten her yaştan insanla çalışır.

Öğretim kadrosuna ek olarak, anaokullarının, okulların ve diğer eğitim ve öğretim sağlayıcılarının günlük işleyişine katkıda bulunan çok çeşitli Eğitim ve Öğretim çalışanları vardır. Bunlara öğretim görevlileri ve destek personeli, kütüphaneciler, idari ve sekreterlik personeli, teknisyenler, okul otobüsü şoförleri, eğitimciler, danışmanlar, psikologlar ve sosyal hizmet görevlileri dahildir.

Eğitim sektöründe ne tür kuruluşlar faaliyet gösterir?

Kamu, özel, şirket tarafından işletilen ve kâr amacı gütmeyen kreşler, kreşler ve kreşleri içeren çocuk bakım sistemi

Anaokulları, bebek okulları, ilkokullar, ortaokullar ve lise sonrası veya yüksek öğrenim (yani üniversiteler) dahil olmak üzere kamu ve özel okullar

Yetişkin eğitim merkezleri ve gece okulları, profesyonel ve mesleki eğitim merkezleri ve kolejler, koçluk merkezleri ve eğitim okulları ve kurumsal eğitim merkezleri dahil olmak üzere her türden eğitim sağlayıcısı

Spor kursları (futbol, basketbol, ​​tenis, yüzme, atletizm vb.) ve fitness, yoga, pilates, aerobik, dans dersleri sunan yüzme havuzları, spor salonları ve fitness merkezleri dahil olmak üzere spor ve rekreasyon merkezleri

Eğitim ve Öğretim sektörü trendleri ve iş görünümü

Genel olarak, Eğitim ve Öğretim sektörünün büyümesi bekleniyor.

Eğitim ve öğretimin insanların kişisel ve mesleki yaşamlarında üstlendiği artan önem nedeniyle (örneğin, yaşam boyu öğrenme kavramı) öğretmenler, eğitimciler, eğitimciler, eğitmenler ve koçlar için istihdam olanakları son yıllarda önemli ölçüde artmıştır. Gerekçeleri eğitimle ilgili, işle ilgili- ya da sadece kişisel bir tutku veya ilgi meselesi olsun- her yaştan ve her kökenden çok sayıda insan şu anda bir tür kursa kaydolmaktadır.

Bu gelişme, eğitim sektöründe çok sayıda pozisyonun yaratılmasına ve öğretim ve eğitim personeli için talep patlamasına yol açmıştır. Talepteki artış, hem sınıf temelli kursları, yani öğretmen ve öğrencilerin fiziksel varlığının gerekli olduğu yerlerde, hem de e-öğrenme platformları aracılığıyla verilen çevrimiçi kursları ve uzaktan veya uzaktan eğitime dayalı kursları ilgilendirmektedir.

Ayrıca okullarda sağlanan eğitimin kalitesine yenilenmiş bir odaklanma vardır, bu da özellikle öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına (örn. öğrenme güçlüğü çeken, özel desteğe ihtiyaç duyan öğrenciler) ve öğrencilerin daha iyi olmalarına yönelik çağrılara giderek daha fazla vurgu yapılmasına yol açmıştır. İş dünyasına hazır.

Yukarıdaki gelişmeler ışığında, öğretmenlerin ve eğitim ve öğretim mesleklerindeki diğer kişilerin giderek daha iyi niteliklere sahip olmaları ve eğitim dünyasının karşı karşıya olduğu yeni zorluklarla başa çıkmak için donanımlı olmalarını sağlamak için becerilerini sürekli olarak güncelleme isteği göstermeleri gerekmektedir.

Son olarak, insanların genel olarak zinde ve sağlıklı kalmanın bir yolu olarak spor ve fiziksel aktivitenin öneminin giderek daha fazla farkına varmasıyla birlikte, istihdam beklentileri fitness koçları ve kişisel antrenörler, yoga öğretmenleri ve dans eğitmenleri ile jimnastik ve spor koçları için de iyidir.

Eğitim ve Öğretim sektöründe hangi beceriler gereklidir?

Tüm eğitim ve öğretim profesyonelleri için temel gereksinim, yüksek düzeyde belirli bir konu yeterliliğidir. Ancak eğitimde başarılı bir kariyer için aşağıdaki beceriler de gereklidir:

İnsan sevgisi

Öğretmenlik mesleği, insanlarla büyük bir etkileşimi içerir. Sonuç olarak hem çok ödüllendirici hem de son derece zorlu ve talepkar olma potansiyeline sahiptir. Adanmışlık, kararlılık ve proaktifliğe ek olarak, öğretmenlerin olumlu, iyimser bir kişiliğe ve öğrencilerini öğrenme hedeflerine ulaşmaları için yönlendirme, motive etme ve teşvik etme becerisine ihtiyaçları vardır. Bu çabaların ödüllerinden biri de öğrencilerinin başarılı olduğunu, ilerlediğini ve hayatlarını iyileştirdiğini görmenin verdiği hazdır.

ÖĞRETMEN iŞ İLANLARI

Kişilerarası  iletişim

Öğretmen olarak çalışmak, öğrencilerle sağlam, anlamlı, uzun vadeli ilişkiler kurma becerisinin yanı sıra güçlü müzakere becerileri ve zaman zaman sınıfta veya öğrencilerle ortaya çıkabilecek çatışmaları yatıştırma ve çözme becerisi gerektirir. Ebeveynler ve meslektaşları. Öğretmenlerin ayrıca açık ve etkili iletişim kurabilmeleri, çok kültürlü ortamlarda çalışabilmeleri ve her yaştan öğrenciye saygı gösterebilmeleri gerekir.

 

Profesyonel yetenekler

Okullarda, üniversitelerde, teknik veya meslek yüksekokullarında, sporda, müzikte veya sanatta olsunlar, eğitim veya öğretim ortamlarındaki açık iş pozisyonlarının çoğu, belirli akademik nitelikler ve/veya belirli bir konuda öğretmenlik yeterliliği gerektirir. Örneğin, okul öğretmenlerinin genellikle bir dereceye sahip olmaları gerekirken, diğer disiplinlerdeki eğitmenler ve eğitmenlerin bir spor derneği veya diğer tanınmış sertifikasyon kuruluşundan bir sertifika, diploma veya yeterliliğe sahip olmaları gerekebilir.